Nahlas o číhajúcom zle.

Autor: Marta Polláková | 19.6.2012 o 7:24 | (upravené 13.7.2012 o 8:29) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  160x

Budú vás nenávidieť pre moje meno - Matúš 10,22 Toľko nás trápi svet okolo nás, že samozrejme, hľadáme príčiny. Hlavne vo všetkých, ale niekedy aj v sebe. To druhé je dôležitejšie nielen pre jedinca ale aj pre všetkých. Mnohí hľadajú príčiny stále na jednom mieste a úplne účelovo – vo viere, v religiozite, lebo ich to znepokojuje a dráždi. O slobodu im vôbec nejde.

Medzi argumenty oponentov viery a neúnavných kritikov veriacich patrí predovšetkým a celkom paradoxne obviňovanie z ohrozovania slobody jedinca, z manipulácie ním a pod. Rečičky. Je to iba hrubá snaha o dezorientáciu nezriedka aj pomocou účelového zneužitia biblických textov. Nakoniec sa to obyčajne zvrhne iba na bezhlavé útoky a kydanie na niečo, čo iba znepokojuje a čo nie je moderné ani potrebné chápať. Je potrebné chápať napr. lenivcov, zlodejov, podvodníkov alebo vyznávačov všelijakých inakostí, len človeka, ktorý sa rozhodol byť kresťanom, najmä katolíkom, nie. – Absurdita ako vyšitá. Týka sa to ale aj ostatných denominácií. - Vákuum, ktoré vznikne odmietaním osobného vzťahu k Bohu, odmietaním dokonalého božieho poriadku, odmietaním Boha ako Otca všetkých ľudí, ale i každého osobne sa okamžite začne zapĺňať ponukou manipulátorov, ktorí v službách zla, ponúkajú cestu priamo do zákerností močiara plného abnormálneho sexu, bratovražedných krvavostí, rozbitých rodín, pokriveného chápania slobody osobnosti vo výchove detí, rovnako ako ľahostajností k starším, manipulácií so životom i smrťou a pod. Je to nepochopiteľná logika, ktorá zákonite logikou prestáva byť a stáva sa iba diabolskou zákernosťou voči blížnemu. Tieto masochistické sklony sprevádzajú človeka jeho dejinami od brány raja. Keby si človek nebol nechal nahovoriť, že za určitých okolností môže byť ako Boh, následky by neboli také tragické, ba možno žiadne. Ale zlo sa nikdy neuspokojí. Vedie svoju ničivú politiku ďalej. Zneužíva ľudskú pýchu, lenivosť a primitivizmus pre svoje deštrukčné ciele. A Boh mlčí a čaká. Nehovorí, lebo už dávno objasnil človeku predstavy o sebe, ale dal mu aj, medzi iným ako jedinému zo svojich stvorení: dar slobody rozhodnutia. -----
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?