Rozumieť Bohu

Autor: Marta Polláková | 24.5.2012 o 19:25 | (upravené 13.7.2012 o 8:29) Karma článku: 7,54 | Prečítané:  204x

Zdá sa, že Bohu dosť málo alebo vôbec nerozumieme. Nemyslím teraz len na tých, ktorí s Bohom nekomunikujú. Ani na tých, čo nechcú s Bohom nič mať, ale predsa ho z nejakých, iba im známych príčin, bez prestania ohovárajú. Nemôžeme tu hovoriť ani o tých, ktorí tvrdia, že o Bohu nikdy ani nepočuli. Chcem tu hovoriť o tých, ktorí sa denne modlia, ale . . .

Táto ich komunikácia je akási divná, dokonca možno ani neexistuje, ruší ju priveľa ľudskej prízemnosti. Je mnoho situácií, ktoré to dokazujú. No do kostola chodíme kvôli rozhovoru s prítomným Ježišom a nie na to, aby sme si mohli povymieňať nejaké novinky so známymi. Iné je, keď tu stretneme niekoho, koho sme dávnejšie nevideli a zvítame sa s ním tak, ako Ježiš víta každého z nás už vo dverách nášho najvnútornejšieho ja. On, náš brat a priateľ, nás berie do náručia a my? – Akosi sa nedokážeme zbaviť stuhnutosti z vonkajšieho sveta. Modlíme sa. Podaktorí dosť. Je to však naozaj rozhovor? Ako by sme Bohu ani nedôverovali a ako mu potom môžeme rozumieť? Je potrebné, aby sme sa naučili uložiť sa do božieho náručia. Uložiť sa pohodlne a s dôverou. Aj bez slov. Po celý život sa mu učíme rozumieť. My sa nemusíme zdržiavať nejakým vysvetľovaním. On o nás vie všetko. Vie všetko o našich radostiach i o našich zlyhaniach. Je múdrejší ako všetka múdrosť a všetci múdri sveta. Preto iba on vie akým spôsobom poriešiť všetky naše záležitosti, ktoré mu my máme vo svojich modlitbách iba jednoducho predkladať, aj keď vyriešenie, čo príde, je málokedy podľa našich predstáv. Ak mu to zazlievame, nedôverujeme mu a ani mu nerozumieme. Máme šťastie, že on nás miluje takých, akí sme. My ale nemáme právo zostať takí prizemnení v človečenstve. Veď na úspešné zvládnutie našej osobnej causy finalis sme dostali celý svoj život pozemský! – Ak je niekto niekde prikovaný zvykom a všednosťou, akože môže vzlietnuť? – Ale ak sa z lásky plne podrobíme réžii Boha, naučíme sa mu rozumieť a aj mu dôverovať. –
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?