Novinári – rasistický postoj ku katolíckej cirkvi.

Autor: Marta Polláková | 14.5.2012 o 11:14 | (upravené 13.7.2012 o 8:30) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  261x

Je to dobre platený účelový spôsob a prezentácia osobnej averzie, ktorá rozdeľuje, šíri nenávisť a v postate vôbec neponúka žiadnu adekvátnu a konštruktívnu alternatívu. V podstate je to iba „chytanie vetra“, primitívna prezentácia duchovna toho ktorého autora článkov, ktorý sa k autorstvu málokedy aj prizná, čo tiež samo o sebe znamená, že tu nie je niečo vporiadku.

Najskôr je to viac iba prezentácia autorovho vnútorného kymácania sa v tom, čo odlišuje človeka od ostatného tvorstva. Vôbec im tu nejde o pravdu. Stačí si pozrieť diskusie pod tým ktorým článkom, kde majú miesto iba primitívne reakcie a každá kritika k prezentovaným názorom je okamžite udupaná pod zem a vlastne nejako reagovať nakoniec ani nemá cenu. Fakticky takýto článok je vlastne iba forma zviditeľnenia stavu ducha autora podobných článkov a jeho neschopnosti prijať vo svojej pýche pravidlá overené časom i ľuďmi.Nikto a nič mu nedáva právo demonštrovať svoj názor takým rasistickým spôsobom. Žiada sa tu postaviť do priamej súvislosti súčasne všetok ten hnoj, ktorý produkujú médiá, každé svojím spôsobom a doslova nadupanou mierou. Ani zákon im nijaké problémy nerobí – 24 hodín denne vysielajú to, čo im „slina na jazyk prinesie“ a devastujú myslenie národa vo všetkých vekových kategóriách. Tí, čo sa dokážu brániť, už dávno vylúčili zo svojho života televíziu aj tlač z pudu sebazáchovy zdravého rozumu a schopnosti uvažovať samostatne a nie stádovo. Možno sa spoliehajú na to, že nie každý má možnosť výberu informácií podľa svojich záujmov a inteligenčnej úrovne. Ale možno treba iba premôcť pohodlie. Páni novinári, redaktori, scenáristi a pod., uvedomujete si dostatočne za čo si nechávate platiť nemalé honoráre ? Konečne, veď peniaze nesmrdia, že? Tak si myslím, že práve tu niekde je prameň tej vašej osobnej frustrácie, ktorú si riešite produkovaním nezmyselných útočných článkov proti náboženstvu a najmä proti tomu katolíckemu. Účel však svätí prostriedky a načo si komplikovať život nejakou morálkou, tobôž ešte tak nejakou náboženskou, pravda? –
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?