O voľbách.

Autor: Marta Polláková | 8.3.2012 o 9:35 | Karma článku: 6,47 | Prečítané:  242x

Ani neviem, ako začat.- Zas máme tu jedny voľby, z ktorých sa nerysuje nič dobré iba jalové výsledky, ktoré nevyriešia skutočné príčiny všeobecných strastí občana. Zas a opäť výjde všetka snaha navnivoč kvôli neuveriteľnej ľahkomyseľnosti slovenského voliča a jeho nesmiernej lenivosti rozmýšľať hlavou.

Koľko bude musieť ešte pretiecť vody riekami, kým si naši ľudia uvedomia, že voľby nie sú žiadna krčmová hra? Dokedy sa jedni budú dávať opinkávať populistickými rečičkami a druhí si neprestanú myslieť, že keď sa volieb nezúčastnia, nemôžu prehrať? Prehrajú, tak ako každý, kto nevezme rozum do hrsti. - Tu je práve kdesi ten pes zakopaný. Parlament plný ľahostajných, aj keď sebavedomých poslancov je hotová tragédia. Koľko času ešte uplynie, kým bude mať slovenský volič nejaký vlastný názor a nedovolí si masírovať mozog nezodpovednými médiami, ani nebude lavírovať medzi straníckymi kortešačkami predvolebnej kampane a potom nakoniec aj tak stáť zneistený a nerozhodnutý nad urnou . Každý mal už dosť času aj možností získať si prehľad, že politické strany tento národ nespasia najmä preto, lebo nimi máva korupcia. Tu môžu pomôcť iba morálne, vzdelané osobnosti, ktoré sú perfektne v obraze v každej problematike nielen doma, ale aj celosvetovo. Ak by som mala byť konkrétnejšia, tak by to malo začať radikálnym upratovaním v justícii. A pekne začať od hlavy a čo najskôr poriadne tresnúť po pazúroch všetky tie goríly a im podobné zvery. - Stále dobre nechápem, prečo vzdelanci tohto národa už dávno nevyrazili na trestnú výpravu proti tým všetkým veľkohubým pokrytcom, ktorí manipulujú s naivnými a dôverčivými občanmi. – No a nemali by zostať nepovšimnuté ani všetky médiá, ktorým patrí zohrávať dôležitú úlohu vo zvyšovaní kultúry, všeobecného vzdelania a podobných záležitostí. Stále sú ale preplnené hlúposťami a perverznosťami, či sú už komerčné alebo tzv. verejnoprávne, také, či onaké. Nuž, neviem, ako to všetko dopadne, ale nádej vždy zomiera posledná. Ťažko súdiť tých, čo oživili svoje zajačie úmysly, lebo majú všetkého tohto politického marasu plné zuby a mienia odísť tam, kde sa „zem toľko netrasie“ alebo aspoň do najhlbšieho osobného zázemia, kde už ani hlas svedomia nedolieha. Je to tiež riešenie, aj keď obyčajne len do času, kým sa vúbec dajú také miesta nájsť. Je ale isté, že onedlho ani tie nebudú ! –
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?