Ako ďalej, keď . . .

Autor: Marta Polláková | 25.9.2012 o 9:51 | Karma článku: 4,98 | Prečítané:  142x

Všetko hmotné ste už rozdali, čo sa dalo rozdať. Teraz existujete medzi svojím potomstvom, kde všetci dobre poznajú hodnoty, ktoré vyznávate, lebo ich dostali práve od vás. Im sa však chce žiť iba tak ako to, vraj, vyžaduje doba.

Niekedy to vyzerá, ako by im váš postoj dosť prekážal, lebo cítia, že s tou ich pravdou je to všelijaké. Vy sa naučíte postupne mlčať, aby ste eliminovali podráždené reakcie alebo prípadné hádky. Žijete väčšinou dni, v ktorých nikoho nezaujímajú vaše názory, ani vaša osoba, ba ani váš tieň. Myšlienky, čo sa rodia v mozgu, ktorý nie a nie starnúť s telom, môžete tak akurát ukladať do PC. Ale zas sa nenájde nikto, kto by vám aspoň priateľsky povedal, či majú tie vaše písačky „hlavu aj pätu“ alebo sú to samé hlúposti, márnosť a chytanie vetra. Stále častejšie myslíte na to, že polovica vášho ja spí na cintoríne a čaká v pokoji na koniec vašej krížovej cesty. Prípadné problémy a ťažkosti minulosti sa vyparili a zostali iba krásne spomienky ako tŕne, len aby mohli pichať a bolieť. Natískate sa Pánu Bohu do plánov vo chvíľach úzkosti a keď vás zmôže únava žiť, napriek tomu, že máte vlastne život rád a ešte stále sa vám žiada byť užitočným. Aké šťastie, že existuje milovaný a milujúci Priateľ, ktorý vždy trpezlivo čaká „na telefóne“. Čo si však počať s tou nedokonalou ľudskou dimenziou vo všetkom? A tak je čas, Pane, ísť s tebou na kríž iba ako človek. –
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?