Ako to je s knihou kníh.

Autor: Marta Polláková | 13.4.2012 o 19:27 | Karma článku: 5,68 | Prečítané:  142x

Už som sa veľakrát v živote presvedčila o tom, že ani nie my tak hľadáme slová, ktoré nás môžu osloviť v tej ktorej chvíli, ale naopak slová si nás vyhľadajú vždy, kedy to najviac potrebujeme. A to nemožno povedať len tak o nejakej knihe ani náhodou.

Slová Biblie vôbec akoby len o nás písali, a to si mohli, môžu a budú môcť povedať ich čitatelia všetkých čias. Ako Ježiš dobre poznal človeka. - Ale veď čo sa divíme, kto by nás už mal poznať viac ? - Asi preto je Biblia najčítanejšou knihou na svete, aby sme si nemysleli,že iba tak poletujeme vo vzduchu, že sme iba nejakým náhodným zhlukom buniek, že akou to životne dôležitou je naša duša, ktorou vyznačil Boh medzi všetkými stvoreniami len človeka. A čo my robíme s touto dušou, ako s ňou riskujeme, aké "adrenalínové športy" s ňou prevádzame a skúšane tým božiu trpezlivosť? A Boh sa napriek tomu všetkému neprestáva o nás starať ako o najvzácnejší poklad. Každý sa vo svojom živote musí nejako prepracovať k pravým hodnotám. Čím viac sa tvári, že to nepotrebuje, že akosi prídu samé, tým to dlhšie trvá. Pri tom čakaní samozrejme riskuje, lebo sa môže stať, že ich nenájde vôbec, aj keď okolo nich prejde viackrát bez toho, aby ich zbadal.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?